Select -tiivisteet

Teknikum-letkukiristimet-liittimet-Select-tiivisteet

Käyttökohteet:
Select laippaliittimiin on tarjolla kolmenlaisia vaihtoehtoisia tiivisteitä. Polypropeenitiiviste on vaalea muovitiiviste, joka on erittäin vastustuskykyinen useimmille kemikaaleille. Sitä suositellaan kohteisiin, joissa liitoksilta vaaditaan korkeaa paineenkestoa.
Teräsvahvikkeinen kumitiiviste soveltuu varsinkin kaivosteollisuuden kohteisiin, joissa liitoksilta vaaditaan sekä paineenkestoa että joustavuutta ääriolosuhteissa.
Pelkästä kumista tehdyt tiivisteet on tarkoitettu ensisijaisesti kohteisiin, joissa paineet ovat pieniä ja virtausnopeudet suuria.

Kumitiivisteen materiaali on EPDM ja sen poraukset ovat DIN 2642 / EN 1092-1 / SFS 2170 PN10 mukaiset.

Tekniset tiedot

Product codeØ i.d.
mm
Weight
Polypropeeni / Polypropylene
TIIV025-PP250,065
TIIV032-PP320,070
TIIV040-PP400,075
TIIV050-PP500,080
TIIV065-PP650,120
TIIV080-PP800,130
TIIV102-PP1020,140
TIIV115-PP1150,145
TIIV127-PP1270,150
TIIV152-PP1520,165
TIIV203-PP2030,250
TIIV253-PP2530,350
TIIV305-PP3050,480
TIIV350-PP3500,580
Steel reinforced rubber
TIIV051510,07
TIIV063630,08
TIIV076760,14
TIIV080800,17
TIIV090900,18
TIIV1021020,19
TIIV1151160,20
TIIV1271270,25
TIIV1521520,27
TIIV2032040,40
TIIV2532540,53
TIIV3003050,65
TIIV3503550,75
TIIV4054050,85
TIIV4574571,00
TIIV5085081,20
TIIV6106101,55
Plain rubber
TIIV025-R250,02
TIIV032-R320,03
TIIV040-R400,04
TIIV050-R500,05
TIIV065-R650,07
TIIV076-R760,08
TIIV080-R800,08
TIIV102-R1020,10
TIIV127-R1270,13
TIIV152-R1520,15
TIIV203-R2030,21
TIIV253-R2530,26
TIIV300-R3000,31
TIIV350-R3500,36

Myynti, teollisuusletkut

Pohjoismaatsales@teknikum.com
Keski-Eurooppasales.de@teknikum.com
Venäjäsales.ru@teknikum.com

Print Friendly, PDF & Email

Menu - Teknikum

Teknikum

Soita meille Lähetä meille sähköpostia Teollisuusletkut Muottituoteet In English In Russian På svenska