TANK-TEK™ 3410

Teknikum-oljy-polttoaine-kemikaali-letku-polttoaineletku-Tank-Tek-3410-
Polttoaineletku

Käyttökohteet:
Tank-Tek™ 3410 on erityisesti kylmiin olosuhteisiin kehitetty polttoainerekkojen purkuletku, joka valmistetaan määrämittaan teräslangattomilla muhveilla. Käyttökohteissa siirrettävät aineet ovat erilaisia bensoja ja öljyjä. Letku on poimupintainen, jolloin letku mahdollistaa ja kestää taivuttelun myös kylmissä olosuhteissa.

KÄYTTÖLÄMPÖTILA:  -40°C...+100°C

RAKENNE:
Sisäkumi: musta NBR1, öljyn- ja polttoaineen kestävä
Vahvikkeet: tekstiili ja teräslanka
Pintakumi: musta CR, antistaattinen, sään- ja kulutuksenkestävä
Varmuuskerroin: 2,5

MUUTA:
Tank-Tek™ 3410 -letkun rakenteessa on maadoitusjohto. Letku valmistetaan pituuteen 4 m, 6 m tai 8 m. Letkun päissä on kiinnitystä helpottavat teräslangattomat muhvit, joiden pituus on taulukon mukaisesti 80 mm tai 100 mm. Kiristinsuosituksena on Kerko-kiristin

Tekniset tiedot

Product codeØ i.d.
mm
Ø o.d.
mm
Working press.
MPa
Bending radius
mm
Weight
kg/m
Length
m
Cuff length
mm
TANKTEK050450620,6905,00480
TANKTEK050650620,6907,50680
TANKTEK050850620,69010,00880
TANKTEK063463760,61206,80480
TANKTEK063663760,612010,20680
TANKTEK063863760,612013,60880
TANKTEK076476860,61408,20480
TANKTEK076676860,614012,30680
TANKTEK076876860,614016,40880
TANKTEK10241021140,630012,804100
TANKTEK10261021140,630019,206100
TANKTEK10281021140,630025,608100

Myynti, teollisuusletkut

Pohjoismaatsales@teknikum.com
Keski-Eurooppasales.de@teknikum.com
Venäjäsales.ru@teknikum.com

Print Friendly, PDF & Email


Lähetä palautetta

Menu - Teknikum

Teknikum

Soita meille Lähetä meille sähköpostia Teollisuusletkut Muottituoteet In English In Russian På svenska