CHARGE-TEK

Teknikum-oljy-polttoaine-kemikaali-letku-panostusletku-Charge-Tek
Panostusletku

Käyttökohteet:
Teknikum lataus- ja panostusletkut on kehitetty useiden vuosikymmenien kuluessa yhdessä kaivos- ja louhinta-alan ammattilaisten kanssa vastaamaan räjäytystöissä vaadittavia turvallisuus- ja toiminnallisuusvaatimuksia. Letkuja käytetään räjäytystyömailla räjäytysaineen syöttämiseen ja annostelemiseen kallioporauksiin. Lataus ja panostusletkut kestävät kaikkia yleisimpiä räjäytysaineita ja -emulsioita, joita käytetään louhinta- ja kaivosteollisuudessa, tienrakennuksessa sekä rakennusteollisuudessa. Näin ollen letkut kestävät esimerkiksi voiteluaineita sekä mineraaliöljypohjaisia tuotteita. Samalla on huomioitu, että turvallisuussyistä letkujen tulee purkaa staattisia sähkövarauksia.

KÄYTTÖLÄMPÖTILA:  -40°C...+100°C

RAKENNE:
Sisäkumi: musta ETER, öljyn- ja polttoaineen kestävä, antistaattinen
Vahvikkeet: tekstiili, teräslanka taulukon mukaisesti
Pintakumi: musta ETER, öljyn- ja polttoaineen kestävä, antistaattinen
Varmuuskerroin: 4

MUUTA:
Letkun mitat tulee määrittää asiakkaan poraus- ja latauslaitteiston mukaisesti. Taulukko sisältää yleisiä mittoja.

Tekniset tiedot

Product codeØ i.d.
mm
Ø o.d.
mm
Steel spiral in hose constructionWorking press.
MPa
Vacuum max.
MPa
Bending
radius
mm
Weight
kg/m
Length
max. m
CHARGE025-0352535-1,2-1250,8040
CHARGE025-0372537+1,20,091100,9040
CHARGE032-0453245-1,2-1901,1040
CHARGE032-0473247+1,20,091701,2040
CHARGE050-0645064-1,2-2601,7040
CHARGE050-0665066+1,20,092401,9040
CHARGE076-0947694-1,2-3503,1040
CHARGE076-0987698+1,20,093203,4040

Myynti, teollisuusletkut

Pohjoismaatsales@teknikum.com
Keski-Eurooppasales.de@teknikum.com
Venäjäsales.ru@teknikum.com

Print Friendly, PDF & Email


Lähetä palautetta

Menu - Teknikum

Teknikum

Soita meille Lähetä meille sähköpostia Teollisuusletkut Muottituoteet In English In Russian På svenska