MARI 2440

Teknikum-oljy-polttoaine-kemikaali-letku-paineletku-Mari-2440
Paineletku

Käyttökohteet:
Paineletku bensiinin, dieselöljyn tai öljyemulsioiden siirtoon. Soveltuu myös lyijyttömälle bensiinille. Täyttää veneiden polttoaineletkustandardien (SFSEN-) ISO 7840:2004 A2 ja (SFS-EN-) ISO 8469:2006 vaatimukset.

KÄYTTÖLÄMPÖTILA:
-30°C...+100°C

RAKENNE:
Sisäkumi: musta NBR
Vahvikkeet: ø sisä < 32 mm tekstiili; ø sisä ≥ 32 mm tekstiili ja teräslanka
Pintakumi: musta CR
Varmuuskerroin: 3

MUUTA:
Kiristinsuosituksena on puristusliitos tai Kerko-kiristin kun Ø sisä < 32 mm.

Tekniset tiedot

Product codeØ i.d.
mm
Ø o.d.
mm
Working press.
MPa
Vacuum max.
MPa
Bending radius
mm
Weight
kg/m
Length
m
MARI0088180,80,080750,3040
MARI01010200,80,080800,3040
MARI01312,522,50,80,035900,4040
MARI01616260,80,0351000,5040
MARI02020310,80,0351200,6040
MARI02525370,80,0351500,7040
MARI03231,544,50,80,0901301,1040
MARI03838510,80,0901501,2040
MARI04040530,80,0901501,3040
MARI04545580,80,0901601,4040
MARI05050630,80,0901701,5040
MARI06363770,80,0901901,9040

Myynti, teollisuusletkut - yhteyshenkilöt

Markku Haaranen • Puh. 050 917 9434markku.haaranen@teknikum.com
Jani Lampinen • Puh. 050 411 7810jani.lampinen@teknikum.com
Ilona Pesola • Puh. 050 345 9184ilona.pesola@teknikum.com

Print Friendly, PDF & Email

Menu - Teknikum

Teknikum

Soita meille Lähetä meille sähköpostia Teollisuusletkut Muottituoteet In English In Russian På svenska