PLUS -laippa

Teknikum-letkukiristimet-liittimet-PLUS-laippa

Käyttökohteet:
Plus-kaivoslaippajärjestelmä koostuu letkuun vulkanoitavasta kumimoskulasta sekä sen taakse kiristettävästä kaivoslaipasta. Plus-laipan suurin etu on vapaa ja keskeinen virtaus liitoskohdassa. Lisäksi etuja ovat paineenkesto, toimintavarmuus sekä kestävyys, eikä tiivisteitä tarvita.

Plus-laippojen käyttökohteita ovat ennen kaikkea raskaat kemian- ja kaivosteollisuuden letkujen sovellukset, mutta käyttövarmuutensa ja käytännöllisyytensä ansiosta se soveltuu erinomaisesti myös muihin kohteisiin.

Tekniset tiedot

PLUS-end   
Pressure class PN 10
Nominal diameter
DN
Product codeAvailable to stock hoses
DN 40PLUSEND10040CARBON, CARBON LIGHT, GRANIT, GRANIT
CERAMIC, GRANIT STEEL, TITAN
DN 50PLUSEND10050CARBON, CARBON LIGHT, GRANIT, GRANIT
CERAMIC, GRANIT STEEL, TITAN
DN 65PLUSEND10065CARBON, CARBON LIGHT, GRANIT, GRANIT
CERAMIC, GRANIT STEEL, TITAN
DN 80PLUSEND10080CARBON, CARBON LIGHT, GRANIT, GRANIT
CERAMIC, GRANIT STEEL, TITAN
DN 100PLUSEND10100CARBON, CARBON LIGHT, GRANIT, GRANIT
CERAMIC, GRANIT STEEL, TITAN
DN 125PLUSEND10125CARBON, CARBON LIGHT, GRANIT, GRANIT
CERAMIC, GRANIT STEEL, TITAN
DN 150PLUSEND10150CARBON, CARBON LIGHT, GRANIT, GRANIT
CERAMIC, GRANIT STEEL, TITAN
DN 200PLUSEND10200
DN 250PLUSEND10250
DN 300PLUSEND10300
DN 350PLUSEND10350
DN 400PLUSEND10400
DN 450PLUSEND10450
DN 500PLUSEND10500
DN 600PLUSEND10600
DN 700PLUSEND10700
PLUS flange
Pressure class PN 10
Product codeWeight
kg / pc
PLUSFL100403,35
PLUSFL100503,75
PLUSFL100654,35
PLUSFL100804,60
PLUSFL101005,50
PLUSFL101256,40
PLUSFL101508,60
PLUSFL1020010,15
PLUSFL1025012,15
PLUSFL1030014,75
PLUSFL1035017,70
PLUSFL1040023,80
PLUSFL1045027,85
PLUSFL1050030,25
PLUSFL1060041,65
PLUSFL1070059,60
Other options available on request
Pressure classPN 16PN 25ANSI B 16.5 150 lb / sq.in
Nominal diametersDN 40 - 700DN 40 - 7001½" - 28"

Myynti, teollisuusletkut

Pohjoismaatsales@teknikum.com
Keski-Eurooppasales.de@teknikum.com
Venäjäsales.ru@teknikum.com

Print Friendly, PDF & Email


Lähetä palautetta

Menu - Teknikum

Teknikum

Soita meille Lähetä meille sähköpostia Teollisuusletkut Muottituoteet In English In Russian På svenska