VENT-PA

Teknikum-ilmastointi-ja-pakokaasuletkut-Vent-Pa
Pakokaasuletku

Käyttökohteet:
Kevyt, kelattava pakokaasuletku, joka sopii myös ilmastointikäyttöön. Letkua käytetään esimerkiksi kohteissa, joissa pakokaasujen poisto on välttämätöntä kuten autojen katsastusasemilla, autokorjaamoilla, bussivarikoilla, tunnelityömailla ja kaivoksissa.

KÄYTTÖLÄMPÖTILA:
-40°C...+160°C, tilapäisesti +180°C

RAKENNE:
Sisäkumi: musta EPDM:llä kumitettu kangas
Vahvikkeet: polyesterispiraali

MUUTA:
Letkun päissä on kiristystä helpottavat muhvit. Tämän johdosta letkuja ei katkota. Kiristinsuosituksena Kerko-kiristin.

Tekniset tiedot

Product codeØ i.d.
mm
Vacuum max.
MPa
Bending radius
mm
Weight
kg/m
Length
m
VENTPA038380,040350,4010
VENTPA050500,035400,5010
VENTPA063630,030500,6010
VENTPA075760,025600,8010
VENTPA1001020,020701,0010
VENTPA1251270,015801,2010
VENTPA1501520,010901,6010
VENTPA2002030,0051101,8010

Myynti, teollisuusletkut

Pohjoismaatsales@teknikum.com
Keski-Eurooppasales.de@teknikum.com
Venäjäsales.ru@teknikum.com

Print Friendly, PDF & Email


Lähetä palautetta

Menu - Teknikum

Teknikum

Soita meille Lähetä meille sähköpostia Teollisuusletkut Muottituoteet In English In Russian På svenska