PAVE™ 2,0 / 2,5 MPa

Teknikum-hoyry-vesi-paineilma-paineletku-Pave-2_25-MPa
Paineletku

Käyttökohteet:
Yleiskäyttöinen paineletku paineilmalle ja vedelle. Letku täyttää standardin EN 1403:2005 luokan 3 ja EN 2398:2010 3A / L-T vaatimukset, kun sisähalkaisija on 6-25 mm.

KÄYTTÖLÄMPÖTILA:
-40°C...+80°C

RAKENNE:
Ø sisä 6-25 mm:
Sisäkumi: musta EPDM/SBR
Vahvikkeet: tekstiili
Pintakumi: musta EPDM/SBR

Ø sisä 32-50 mm:
Sisäkumi: musta EPDM
Vahvikkeet: tekstiili
Pintakumi: musta EPDM
Varmuuskerroin: 4

MUUTA:
Liitin- ja kiristinsuosituksena EN 14420 mukaiset liittimet ja kiristimet tai  Kerko-kiristin.

Tekniset tiedot

Product codeØ i.d.
mm
Ø o.d.
mm
Working press.
MPa
Bending radius
mm
Weight
kg/m
Length
m
PAVE250066142,5500,2060
PAVE250088162,5500,2060
PAVE2501010182,5600,2060
PAVE2501313222,5900,3060
PAVE2501616252,51000,4060
PAVE2502019292,51200,5060
PAVE2502525352,51500,7060
PAVE2003232462,01801,0040
PAVE2004040542,02201,2040
PAVE2004545592,03201,4040
PAVE2005050642,04001,5040

Myynti, teollisuusletkut

Pohjoismaatsales@teknikum.com
Keski-Eurooppasales.de@teknikum.com
Venäjäsales.ru@teknikum.com

Print Friendly, PDF & Email


Lähetä palautetta

Menu - Teknikum

Teknikum

Soita meille Lähetä meille sähköpostia Teollisuusletkut Muottituoteet In English In Russian På svenska