FOOD-TEK® 1100

Teknikum-Elintarvikeletku-Imu-paineletku-Food-Tek-1100-1120-PS
1100, 1120 PS | Imu- ja paineletku

Käyttökohteet:
Imu- ja paineletku maidon, oluen, viinin ja väkevien alkoholien siirtoon. Soveltuu maidonkeräysautojen kelaletkuksi. Erikoisversio Food-Tek® 1120 PS on   muovispiraalivahvisteinen ja siten kevyt, taipuisa sekä puristuksesta muotoonsa palautuva.

KÄYTTÖLÄMPÖTILA:
-40°C...+80°C (tilapäisesti +120°C)

RAKENNE:
Sisäkumi: valkoinen NR, FDA-hyväksytty sekä BfR-materiaalivaatimuksien (kategoria   2 kumi) mukainen elintarvikelaatu
Vahvikkeet: 1100:ssa tekstiili ja teräslanka; 1120 PS:ssä tekstiili ja muovispiraali
Pintakumi: sininen NR, sileä
Varmuuskerroin: 4

MUUTA:
Ennen elintarvikekäyttöä letkut on huuhdeltava 5 % soodaliuoksella. Kysy vaihtoehtoisista pesua ja desinfiointisuosituksista myyjiltämme.

Liitinsuosituksena on meijeriliitin. Kiristinsuosituksena on puristusliitos tai SL-kiristin.

Tekniset tiedot

Product code∅ i.d.
mm
∅ o.d.
mm
Working press
MPa
Vacuum
max. MPa
Bending radius
mm
Weight
kg/m
Length
m
FOOD-TEK™ 1100
FOOD02525360,60,09600,8040
FOOD03838490,60,091001,2040
FOOD04040510,60,091001,3040
FOOD04545560,60,091101,4040
FOOD05051620,60,091201,5040
FOOD05353650,60,091201,6040
FOOD06363790,60,091802,3040
FOOD06565810,60,091802,5040
FOOD07576910,60,093002,6040
FOOD1001001160,60,096404,3040
FOOD1021021160,60,096504,4040
FOOD-TEK™ 1120 PS
FOOD051PS51640,60,091601,4040
FOOD053PS53660,60,091601,4040
FOOD063PS63780,60,092201,8040
FOOD065PS65800,60,092201,9040

Myynti, teollisuusletkut - yhteyshenkilöt

Markku Haaranen • Puh. 050 917 9434markku.haaranen@teknikum.com
Jani Lampinen • Puh. 050 411 7810jani.lampinen@teknikum.com
Ilona Pesola • Puh. 050 345 9184ilona.pesola@teknikum.com

Print Friendly, PDF & Email

Menu - Teknikum

Teknikum

Soita meille Lähetä meille sähköpostia Teollisuusletkut Muottituoteet In English In Russian På svenska