CLEAN-TEK™ 1710

Teknikum-Elintarvikeletku-Imu-paineletku-Clean-Tek-1710
Paineletku

Käyttökohteet:
Kuumavesi- ja höyryletku elintarviketeollisuuden pesu- ja puhdistuskäyttöön. Sisäkumina uusi FDA-hyväksytty elintarvikelaatu. Pintakumi kestää eläin- ja kasvisrasvoja.

KÄYTTÖLÄMPÖTILA:
-30°C...+120°C

RAKENNE:
Sisäkumi: valkoinen EPDM, FDAhyväksytty elintarvikelaatu
Vahvikkeet: tekstiili
Pintakumi: sininen EPDM, sileä kääreenjälki
Varmuuskerroin: 3

MUUTA:
Ennen elintarvikekäyttöä letkut on huuhdeltava 5 % soodaliuoksella.
Kysy vaihtoehtoisista pesuja desinfiointisuosituksista myyjiltämme.
Liitinsuosituksena meijeriliitin  tai kierreliitin.
Kiristinsuosituksena on puristusliitos tai EN 14420-3 mukaiset kiristimet.

Tekniset tiedot

Product code∅ i.d.
mm
∅ o.d.
mm
Working press
MPa
Bending radius
mm
Weight
kg/m
Length
m
CLEAN2501313232,5800,4040
CLEAN1501616261,51200,4040
CLEAN1501919291,51600,5040
CLEAN1502525351,52000,6040
CLEAN1503232431,52200,8040
CLEAN1503838501,52501,1040
CLEAN1505050661,53001,6040

Myynti, teollisuusletkut - yhteyshenkilöt

Markku Haaranen • Puh. 050 917 9434markku.haaranen@teknikum.com
Jani Lampinen • Puh. 050 411 7810jani.lampinen@teknikum.com
Ilona Pesola • Puh. 050 345 9184ilona.pesola@teknikum.com

Print Friendly, PDF & Email

Menu - Teknikum

Teknikum

Soita meille Lähetä meille sähköpostia Teollisuusletkut Muottituoteet In English In Russian På svenska