BLAST-TEK® 4150

Teknikum-materiaalinsiirtoletkut-blastek-4150
Puhallusletku

Käyttökohteet:
Blast-Tek® 4150 on monikäyttöinen teollisuuden siirtoletku, joka ominaisuuksiensa ansiosta sopii niin kuivien kuin kosteiden materiaalien siirtoon. Muutoksena edeltäjäänsä LAS-letkuun Blast-Tek® 4150 on huomattavasti kulutusta kestävämpi, täyttää standardin EN ISO 3861:2008 (Hiekan- ja teräshiekanpuhallusletkut) tekniset vaatimukset sekä sopii
yleisesti käytössä oleviin hiekanpuhallusliittimiin.
Blast-Tek® 4150 -letkun tärkeimpiä käyttökohteita ovat hiekanpuhalluksen, teräshiekanpuhalluksen, betoninpumppauksen sekä esimerkiksi kvartsin, erilaisten rakeiden ja granulaattien siirron sovellukset.

KÄYTTÖLÄMPÖTILA:
-40°C...+80°C

RAKENNE:
Sisäkumi: musta NR, kulutusta kestävä, antistaattinen
Vahvikkeet: tekstiili
Pintakumi: musta SBR, antistaattinen, kulutusta ja säätä kestävä
Varmuuskerroin: 4

MUUTA:
Liitinsuosituksena on yleisesti käytössä olevat hiekanpuhallusliittimet (esim. Clemco ja  Lüdecke, kysy näitä myynnistämme) tai Kerko-kiristimet.

Tekniset tiedot

Product codeØ i.d.
mm
Ø o.d.
mm
Working press.
MPa
Bending radius
mm
Weight
kg/m
Length
m
BLAST01313271,2400,6040
BLAST01919331,2600,7040
BLAST02525391,21001,0040
BLAST03232481,21301,3040
BLAST03838561,21601,5040
BLAST05050721,22202,0040

Myynti, teollisuusletkut - yhteyshenkilöt

Markku Haaranen • Puh. 050 917 9434markku.haaranen@teknikum.com
Jani Lampinen • Puh. 050 411 7810jani.lampinen@teknikum.com
Ilona Pesola • Puh. 050 345 9184ilona.pesola@teknikum.com

Print Friendly, PDF & Email

Menu - Teknikum

Teknikum

Soita meille Lähetä meille sähköpostia Teollisuusletkut Muottituoteet In English In Russian På svenska